Sparco, specjaliści od tuningu

Internautom odwiedzającym nasz sklep marka Sparco kojarzy się zapewne głównie z felgami aluminiowymi lub dodatkowo z częściami do tuningu. Zakres działalności tej firmy jest jednak nieco szerszy.

Firma SPARCO od zawsze starała się, żeby w dużej mierze reklamować znaki markowe i jej produkty. Legenda marki SPARCO mocno związana jest ze sportami motoryzacyjnymi. Jednak SPARCO nie pozostał tylko jednym z największych dostawców foteli i odzieży dla sportu motoryzacyjnego. Od początku miał być kojarzony ze zwycięskimi załogami gdzie aby się liczyć, trzeba dostarczać wyposażenie tylko najwyższej klasy.

 

Dzisiaj SPARCO jest sponsorem większości zwycięskich drużyn w najważniejszych kategoriach. Przeglądając magazyn motoryzacyjny lub oglądając relacje z wyścig&odczute;w & rajdów jest niemal niemożliwym, by nie spotkać się z nazwą SPARCO.

 fotele sparco

SPARCO-Racing

 

We wrześniu 2002 r. został otwarty nowy zakład SPARCO w Turynie produkujący fotele sportowe i tworzywa wielowarstwowe.

 

W zakładzie tym, który dysponuje kabinami próżniowymi o pojemności ponad 100 000 l jest zatrudnionych ponad 60 wyspecjalizowanych techników. Tam też odbywa się cały cykl produkcyjny tj. od projektowania i produkcji przez kontrolę jakości aż do procesów tapicerskich.

 

W odróżnieniu od konkurentów, którzy produkują poszczególne części osobno poza własnym zakładem a dopiero później je składają, technicy SPARCO mogą rozwijać i testować u siebie nowe techniki i materiały po to by zachować lub wręcz poprawić poziom jakości foteli sportowych. Fotele Sparto posiadają homologację FIA, TÜV, ECE, FMVSS.

 

SPARCO-Bike

 

Od 2003 roku w asortymencie firmy SPARCO są dostępne akcesoria oraz odzież dla motocyklistów. Współpraca SPARCO z Ducati Team podczas Grand Prix przyczyniła się do tego, że firma SPARCO zdecydowała się poszerzyć swój asortyment dla fanatyków motocykli o produkty: błotniki karbonowe, aluminiowe dźwignie zmiany biegów, dekielki wlewu paliwa jak również o wytrzymałą odzież.

 

SPARCO-Karting

 

Również dla entuzjastów kartingu oferta SPARCO jest bardzo ciekawa. Od roku 2004 program został poszerzony o nowe kombinezony ze stretchu. Wszystkie produkty charakteryzują się wysokim standardem.
Harmonia techniki i projektu znajduje odbicie w produktach SPARCO i cieszy się zainteresowaniem wśród uczestników imprez kartingowych.

 

SPARCO-Tuning

 

Firma SPARCO nie zadowoliła się jednak tylko sportem motoryzacyjnym dlatego też program został poszerzony o produkty dla użytkowników normalnej jazdy. Firma SPARCO to dalece posunięta technika, co umożliwia wejście do świata tuningu w którym design oraz know how grają decydującą rolę. I tu firma SPARCO może odegrać rolę leadera. A to za sprawą nawiązania ścisłej współpracy z włoskim specjalistą w produkcji felg aluminiowych OZ. W 2009 roku obie firmy dogadały się, czego efektem jest wypuszczenie na rynek ekskluzywnej kolekcji alufelg sygnowanych logo Sparco.

 

Zobacz ofertę felg aluminiowych Sparco