Rozstrzygamy, felgi stalowe czy alusy

Decydowanie o typie zakładanych obręczy to rozstrzygnięcie pośród cechami finansowymi, a wizualnymi. Koła stalowe definiują się odpornością i niewygórowaną ceną nabycia. Natomiast te z aluminium są kategorycznie bardziej eleganckie, ale trudniejsze przy odnawianiu w przypadku wystąpienia uszkodzeń mechanicznych.

Image przede wszystkim

Jeżeli bezdyskusyjnie założeniem dla nas jest ciekawy wygląd to pozostaje nam wyłącznie decyzja pomiędzy wzorami obręczy ze stopów lekkich. A jest tu w czym wybierać. Ilość producentów i modeli powoduje, że bez wysiłku dobierzemy coś idealnego. Wystarczy iść za gustem i zasobnością portfela. Im wybrany przez nas model jest niespotykany, powinniśmy liczyć się z większą ceną.
 

Pozostałe mocne strony obręczy aluminiowej

Poza względami wizualnymi, obręcze z aluminium posiadają wiele innych zalet. Takie obręcze są bezsprzecznie o mniejszej wadze od stalówek, dzięki czemu mają pomniejsze działanie na obciążenie układu zawieszenia. Ich forma i metal, z którego je wykonano powoduje, że chłodzenie klocków hamulcowych jest o wiele bardziej skuteczne, co jest dużym plusem głównie w okresie letnim.

Ciemna strona wyboru alufelgi

Ciemna strona medalu, jest następująca, że na alufelgi powinniśmy w wyższym stopniu uważać, głównie, gdy przejawiamy nawyki do najeżdżania kołem na rant jezdni, niezwracania uwagi na uszkodzenia w jezdni, czy wpadanie z dużą mocą na rozmaite utrudnienia. Regeneracja felgi alu jest  bardziej kosztowne, ale niektóre odmiany pęknięć wykluczają użytkowane koła z przyszłej eksploatacji i powinniśmy się liczyć z zakupem drugiego zestawu kół.

Trafniej nabyć markowe felgi

Wybierając felgi aluminiowe zalecamy wybór asortymentu kosztowniejszych, ale znanego i cenionego koncernu. Taka decyzja daje nam pewną jakość i łatwiejszą osiągalność w przypadku musu dobrania wadliwego egzemplarza.