Flow Forming, metoda produkcji felg aluminiowych

Wprowadzanie zmian konstrukcyjnych w celu ograniczania ciężaru do minimum to wspólna cecha wszystkich profesjonalnie konstruowanych samochodów sportowych, począwszy od rajdówek, a na wersjach salonowych kończąc. Felgi aluminiowe stanowią nieodłączny element takiego auta i również one są podatne na redukcję wagi. 

 

NASZA FIRMA NIE PRODUKUJE FELG ALUMINIOWYCH. ZAJMUJEMY SIĘ TYLKO SPRZEDAŻĄ. PROSZĘ TRAKTOWAĆ TEN ARTYKUŁ TYLKO INFORMACYJNIE.

 

Na pierwszy rzut oka osiągnięcie mniejszej wagi felgi aluminiowej związane może być z koniecznością zmniejszenia ilości użytego materiału kosztem wytrzymałości i trwałości takiej obręczy. Na szczęście nie jest to jedyny sposób, a zastosowanie specjalnej technologii produkcji umożliwia uzyskanie bardzo dobrych efektów bez potrzeby pogarszania innych właściwości koła. Jedną z takich technologii opracowała i wprowadziła firma Speedline.

 

                   felgi aluminiowe w technologii flow flaming

 

Wykorzystując nową technikę wytwarzania określaną jako Flow Forming, producent uzyskał upragnioną redukcję wagi obręczy aluminiowej przy jednoczesnym poprawieniu odporności na zniekształcenia czy uszkodzenia mechaniczne. Flow Forming wykorzystuje system walców, które nadają zaprojektowany kształt materiałowi poddanemu wysokiej temperaturze. W efekcie tego procesu ziarna materiału łączą się ściślej sprawiając, że struktura gotowego wyrobu uzyskuje idealne proporcje i wytrzymałość, a mniejsza grubość ścianek całej konstrukcji znacząco wpływa na redukcję masy felgi.

 

                   felgi aluminiowe speedline na autach ferrari

 

Technologię Flow Forming wykorzystuje się przy produkcji felg o rozmiarach od 18 cali wzwyż. Felgi Speedline znalazły zastosowanie nie tylko w pojazdach uczestniczących w rajdach i wyścigach na torze, ale są również seryjnie montowane u największych producentów samochodów sportowych, m.in. Aston Martin, Ferrari czy Maserati. Krajowa sieć dystrybucji felg aluminiowych także posiada ofertę najpopularniejszych modeli dla klientów indywidualnych. Zatem obręcze Speedline można spotkać nie tylko w sporcie motorowym, czy na ekskluzywnych modelach sportowych, ale takie felgi może mieć każdy z nas.

Przykłady felg produkowanych tą metodą:

felgi aluminiowe autec wizard

Rial Arktis

felgi aluminiowe speedline marmora

Borbet RE

felgi aluminiowe proline pxf

ProLine PXF