Czy w Polsce produkuje się felgi aluminiowe?

Zdecydowana większość marek felg, które są sprzedawane na rynku wtórnym jest kojarzona z naszym zachodnim sąsiadem. Okazuje się jednak, że niby są niemieckie, ale fizycznie powstają w fabrykach zlokalizowanych w naszym kraju.

tak powstają felgiTrudno znaleźć kierowcę, który nie lubiłby felg aluminiowych. Doceniamy je za upiększanie naszego samochodu, lepszą dynamikę jazdy i trwałość. Niewielu jednak nabywców alufelg zdaje sobie sprawę, że za takimi markami jak Ronal, Alutec, czy Anzio kryje się tak na prawdę nie niemiecka, a polska produkcja. Faktem jest, że w naszym kraju produkuje się rocznie miliony felg aluminiowych. Oprócz naszego rodzimego wytwórcy AutoTipTop z Częstochowy swoje fabryki posiada tu taki gigant jak Ronal. Producent ten ma u nas trzy fabryki zlokalizowane w Wałbrzychu oraz w Jelczu-Laskowicach, gdzie powstaje 30% całkowitego wolumenu kół tego koncernu. Kolejnym czołowym producentem z niemieckimi korzeniami jest Uniwheels produkując w Stalowej Woli obręcze z logo Anzio. W tym przypadku na dwie zlokalizowane tu fabryki (trzecia w planach) przypada przeszło 80% całej produkcji tej spółki.

 

O lokalizacji fabryk w naszym kraju nie zadecydował oczywiście przypadek, a nasze bliskie sąsiedztwo Niemiec, dobry dostęp do wykwalifikowanych pracowników oraz specjalne strefy ekonomiczne. Jednostki zarządzające produkcją mają zazwyczaj swoją siedzibę za granicą, ale cały proces technologiczny począwszy od wytapiania aluminium po dokładną kontrolę otrzymanego wyrobu odbywa się już w całości w Polsce.

 

Felgi aluminiowe powstające w naszym kraju trafiają na pierwsze wyposażenie samochodów Audi, Ford, Mercedes, Fiat, Skoda, Seat,Toyota i VW. 

 

fabryka ronal w wałbrzychu

Fabryka Ronal w Wałbrzychu

 

Zobacz ofertę felg aluminiowych ATT

Zobacz ofertę felg aluminiowych Anzio

Zobacz ofertę felg aluminiowych Ronal