Felgi do Porsche Cayenne

Jakie felgi aluminiowe pasują do Porsche Cayenne?

Na początek trochę historii

Firmę Porsche założył w 1931r. Ferdinand Porsche. Z rozkazu Hitlera ta niemiecka marka była zaangażowana w produkcję pojazdów wojskowych i pancernych dla III Rzeszy. W 1947r. przedsiębiorstwo przejął po ojcu Ferry Porsche.  Zaraz po tym fabrykę opuścił pierwszy model Porsche 356 zawierający wiele części z VW Garbusa. Porsche 356 wyposażony w amortyzatory oraz 4 cylindrowy silnik boxer umieszczony po środku samochodu zwyciężył swój pierwszy wyścig po ulicach Inssbrucku. W 1963r. pojawił się legendarny i bardzo dobrze wszystkim znany sportowy samochód Porsche 911. Umieszczony z tyłu 6-cio cylindrowy silnik o pojemności 2l. o mocy 130 KM świętował sukcesy w sportach motorowych. Producent marki Porsche jest jednym z najbardziej utytułowanych twórców samochodów sportowych. Do 2000r. pojazdy marki Porsche startujące w zawodach motorowych zwyciężyły ponad 24000 wyścigów i rajdów.

W 2014 roku z hali produkcyjnej Porsche wyjechało 203 097 samochodów, z czego najwięcej przypadło na modele Cayenne (prawie 66 tys. pojazdów) oraz Macan.

Opis modelu Cayenne

Słysząc słowo Porsche pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy to legendarny sportowy samochód o niesamowitych osiągach. Niektórych zapewne zdziwi fakt, iż w ofercie Porsche pojawił się terenowy SUV. W podstawowej wersji SUV-a drzemie silnik o pojemności 3,6l i mocy 290 KM. Dla klientów szukających większych wrażeń z jazdy i chcących posiadać moc do jakiej przyzwyczaiło nas Porsche zostały wyprodukowane dwie wersję modelu Cayenne. Wersja S o pojemności 4,8l. generujący 385 KM oraz wersja Turbo z motorem 4,8l. i 500 KM.

Porsche Cayenne produkowany jest od 2002 roku, a w 2010 roku świat ujrzała druga generacja. Model ten pod względem technicznym jest spokrewniony z VW Touareg oraz Audi Q7. Obie generacje tego  modelu Porsche zbudowane są na tych samych płytach podłogowych co Touareg. Cayenne II oferowane jest w pięciu wersjach silnikowych (trzy wersje silnikowe, diesel oraz wersja hybrydowa).

Od strony technicznej do tego auta można założyć felgi o parametrach:

rozmiary: 18 - 22 cali;

rozstaw śrub: 5x130;

odsadzenie (ET): 45 - 50;

otwór na piastę 71.6 mm lub większy (z pierścieniami centrującymi).

Poniżej prezentujemy felgi aluminiowe, które naszym zdaniem najbardziej pasują wizualnie do Porsche Cayenne II

felgi aez do porsche

felgi alutec do porsche

felgi autec do porsche

felgi bbs do porsche

felgi borbet do porsche

felgi brock do porsche

felgi dezent do porsche

felgi msw do porsche

felgi rial do porsche