BBS felgi doceniane przez fachowców

Dlaczego felgi aluminiowe marki BBS są tak wartościowe i doceniane przez znawców branży?


Oto kilka faktów, pozwalających znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Produkcja

Przetwarzanie mechaniczne:
Poprawny przebieg i równowaga są odpowiedzią na najwyższe wymagania, nawet w procesie odlewu. Jako, że najważniejsza właściwością dynamiki pojazdu jest przebieg, dwuczęściowe koła są dalej optymalizowane poprzez dodatkowe frezowanie na urządzeniu CNC. Maksymalna siła, przy minimalnej wadze koła jest osiągana poprzez użycie technologii toczenia obręczy. Firma BBS używa tej technologii, aby wyprodukować felgi RC, a także zewnętrzną część kół dwuczęściowych. Tytanowe nity są używane do połączenia wykończonej centralnej części koła i wytoczonego obrzeża, podczas końcowego etapu montażu.

Jakość procesu
Każdy etap produkcji felg jest monitorowany i dokumentowany, podczas gdy używany sprzęt wykorzystuje możliwie najbardziej zaawansowaną technologię. Między innymi sprzęt rentgenowski służy do wykrycia możliwych kamieni gazowych, tzw. Pęcherzy. Najmniejsze nawet pęknięcia, grubości włosa mogą być wychwycone dzięki metodom testowania ultrafioletowego, a skomputeryzowana analiza materiałowa jest używana do testowania składu mieszanki materiałowej, z której przygotowano felgę.

Wykończenie powierzchni:
Doskonałość efektywnie wykonana.
Felga BBS wytwarzana z taką troską, zaangażowaniem i doskonałością, stwarza jasny obraz w każdym aspekcie. Firma BBS zapewnia to wykańczając powierzchnie kół przy użyciu najnowocześniejszych na świecie urządzeń lakierniczych. Wykończona w metalicznym srebrze, bądź srebrze sportowym każda felga BBS jest odbiciem standardów wytwarzania. BBS akceptuje wyłącznie doskonałość.

Wytwarzanie

Projekt
Środek okręgu - podstawowy punkt, od którego zaczyna się wytwarzanie każdej felgi, zarówno w procesie projektowym, jak i technologicznym. Aby sprostać wysokim wymaganiom stawianym przez BBS, co do jakości felg, musi być osiągnięta doskonała synteza pomiędzy technologią i projektem. Cel optymalizacji wagowej i maksymalizacji przenoszonych sił, musi zostać osiągnięty i jednocześnie połączony ze specjalistycznymi kryteriami projektowymi. Te parametry są ewidentne w szerokim wachlarzu produktów BBS. Forma tych felg jest pochodną funkcjonalności.

Realizacja
Aby przenieść pomysł w rzeczywistość, projektanci i inżynierowie muszą pracować w zespole, ramię w ramię. Wykorzystując zaangażowany model 3D, inżynierowie BBS opracowują narzędzie odlewnicze i przetwarzające.. Wytworzone przy użyciu tych narzędzi felgi są poddawane długiemu i intensywnemu cyklowi testów, aby zbadać ich przydatność w zakresie dynamiki pojazdów. Dopiero po zakończeniu procesu badań, wyprodukowane koła trafiają do sprzedaży.

Optymalizacja wagowa
Granice wyznacza fizyka. Każdy gram masy uzyskuje ekstremalne wartości siły w wysokich prędkościach. Dlatego też nie jest zaskoczeniem fakt, że firma BBS robi wszystko, aby wyeliminować możliwie dużo pojedynczych gramów podczas procesu wytaczania kół, zarówno dla sportów motorowych, jak i normalnego użytkowania na drogach. Podczas każdej fazy produkcyjnej, inżynierowie BBS korzystają ze złożonych symulacji komputerowych używanych przez wiodących producentów pojazdów. Każdy wyeliminowany, zbędny gram masy przybliża ich do wizji koła idealnego.

Jakość

Bezpieczeństwo
Koła BBS mogą wytrzymywać zakresy obciążeń kilkukrotnie większe od ustanowionych wartości minimalnych. Wszystko, co zostało przetestowane przy użyciu złożonych symulacji komputerowych jest realizowane w praktyce. Felgi BBS wykazują się długą żywotnością zarówno podczas testów jak i normalnej eksploatacji drogowej. Produkty BBS demonstrują swoją wytrzymałość niemal na każdych wyścigach samochodowych.

Trwałość
Jak warunki atmosferyczne wpływają na felgi BBS? Gołoledź, sól, piach, szutry... Realistyczne układy symulacyjne są używane w warunkach testowych, aby ocenić, w jakim stopniu czynniki te wpływają na żywotność felg. Rezultaty testów dowodzą, że koła BBS w dalszym ciągu utrzymują swoje doskonałe właściwości, również po wieloletnim użytkowaniu.