felgi do Mercedes SLK

Mercedes-Benz to jedna z pierwszych firm produkująca samochody na europejskim rynku. Samochody niemieckiego producenta od lat kojarzone są z niezawodnością komfortem, luksusem oraz nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi. Mercedes - Benz do dziś uważany jest za jedną z najbardziej prestiżowych marek na świecie. Mercedes dostosował swoją ofertę tak aby zyskać największą rzeszę klientów. Każdy potencjalny klient wchodząc do salonu Mercedesa znajdzie coś dla siebie. Jak dobrze wiemy każdy człowiek ma inne upodobania. Jeden wymaga komfortu i elegancji, drugiego zaś interesuje sylwetka, kolor czy felgi. Dlatego też modele Mercedesa zostały podzielone na klasy. Przynależność auta do danej grupy zależy od wyposażenia, wielkości samochodu, komfortu itp.

 

Samochody klasy niższej - średniej. Są to małe samochody klasy A dostępne wyłącznie w wersji pięcio-drzwiowej.

Samochody klasy średniej. Klasyfikuje się tu limuzyna W204, sportowe Coupe CLC i CLK oraz kabriolet CLK z materiałowym dachem.

Samochody klasy wyższej. Do tej grupy aut należą bogato wyposażone samochody o stosunkowo dużych gabarytach. W tej klasie występują takie modele jak W212, W211, W210 czy prestiżowy i komfortowy CLS.

Samochody luksusowe. Są to modele wykonane z najwyższej klasy materiałów, o bardzo bogatym wyposażeniu. Klasyfikuje się tutaj S klasa i CL.

Roadster. Do tej klasy należą samochody sportowe ze składanym sztywnym dachem. Zalicza się model SLK oraz SLK.

Samochody terenowe i SUV. Do tej grupy samochodów należy klasa G, GL, GLK oraz M.

Samochody typu VAN. Są to samochody wieloosobowe. Zalicza się do nich B klasa, R klasa oraz Viano.

Samochody Sportowe. Do tej grupy klasyfikuje się model SLS AMG. Charakterystyczna sylwetka, bogate wyposażenie, potężna moc silnika oraz niewiarygodne przyspieszenie sprawia, iż samochód nie ma sobie równych.

 

Wygląd Mercedesa SLK na pierwszy rzut oka wskazuje, iż mamy do czynienia ze sportowym CC. Wydłużony przód z centralnie umieszczonym logo w kształcie trójramiennej gwiazdy, charakterystyczne dla sportowego mercedesa wloty powietrza oraz krótki tył to tylko część elementów, którymi wystylizowano mercedesa. Za pomocą jednego przycisku i około 22 sekund możemy zamienić sportowego SLK z coupe z twardym dachem w wyjątkowego roadstera. Mercedes SLK swój wyraziście sportowy styl prezentuje nie tylko na zewnątrz. Klasyczny kształt deski rozdzielczej wykonanej z starannie dobranych materiałów z charakterystycznymi nawiewami w kształcie turbin, spłaszczona u dołu trójramienna kierownica pokryta skórą nappa oraz okrągłe zegary z elementami chromu, przypominają wnętrze aut wyścigowych.

 

Parametry techniczne felg aluminiowych pasujących do Mercedesa SLK R172:

 

rozmiary: 16 - 20 cali;

rozstaw śrub: 5x112;

odsadzenie (ET): 25 - 43;

otwór na piastę 66.6 mm lub większy (z pierścieniami centrującymi).

fabryczne rozmiary: 7Jx16 ET38; 7.5Jx17 ET42; 8Jx18 ET43

 

Wybrane modele felg aluminiowych z naszej oferty: