z jakich materiałów produkuje się felgi? włókno węglowe

Słysząc hasło "włókno węglowe" najczęściej na myśl przychodzi nam niezwykle trwały materiał. Producenci felg samochodowych poszukując nowych metod produkcji nie mogli nie skorzystać z możliwości jakie daje ten materiał. Kryje się za tym podniesienie trwałości, redukcja wagi obręczy oraz odmienny design i nowatorstwo.

NASZA FIRMA NIE ZAJMUJE SIĘ PRODUKCJĄ FELG. PROSZĘ TRAKTOWAĆ PONIŻSZY ARTYKUŁ JEDYNIE INFORMACYJNIE.

Produkt, który udało się uzyskać, w rzeczywistości wykonany jest z laminatu zbrojonego włóknem węglowym. Niepodważalną zaletą takiego rozwiązania jest osiągnięcie finalnego koła o wadze niemal po połowę mniejszej od obręczy aluminiowej o takim samym rozmiarze. Włókno węglowe jest nie tylko lekkie i wytrzymałe, ale również nietopliwe i odporne na czynniki chemiczne.

 

Takie obręcze kół produkuje się zazwyczaj w wersji dwuczęściowej. Ranty są z włókna, natomiast ramiona to tradycyjne stopy aluminium skręcone w jedną całość za pomocą tytanowych śrub. Pierwszą marką, która zaoferowała kierowcom takie felgi jest Carbon Revolution. Model CR-9 w momencie pojawienia się na rynku miał zawrotną cenę, ale mimo wszystko chętnych do zakupu nie brakowało. 19 calowa felga o wadze zaledwie 7 kg podziałała na wyobraźnię wielu kierowcom o zacięciu rajdowym.