Jakie felgi, srebrne czy czarne?

W dziedzinie felg aluminiowych jest identycznie jak z każdą inną branżą. Mamy do czynienia z modą na różne wzory, stylistykę. Gusta kierowców zmieniają się, a co za tym idzie zmienia się oferta wzorów felg. Wzory które były popularne dekadę temu teraz z trudem znalazłyby nabywcę.

Trendy na rynku felg

Obecnie mamy tendencję do odchodzenia od tradycyjnych felg pięcioramiennych na rzecz obręczy o wielu bardzo smukłych ramionach, co doskonale widać na przykładzie europejskiego lidera w dej dziedzinie, czyli O-Z Racing. Zmiana dotyczy nie tylko ukształtowania ramion, ale również kolorystyki. Przez ostatnie lata obserwujemy wzrost popularności kół w czarnym kolorze.

 

Trzeba przyznać, że czarne felgi wyglądają bardzo elegancko. Zależy to jeszcze oczywiście od koloru i linii nadwozia, ale zdecydowanie tradycyjne srebrne wykończenie obręczy aluminiowych już się kierowcom „przejadło”.

Srebrne, czarne, a może…

Jaki jeszcze kolor felg może zdobyć serca fanów tuningu wizualnego? Kto będzie następcą czarnych felg? Był moment, gdy entuzjaści sportów motorowych poszukiwali obręczy w kolorze białym, które jednoznacznie kojarzyły się z wyścigami samochodowymi. Jednak kolor biały nie ma wystarczającej siły przebicia by zdominować ten rynek. Po kolorze czarnym lub równolegle z nim przyjdzie zapewne moda na bardziej odważne barwy lub felgi dwu, trzy kolorowe. Bardzo ciekawym pomysłem może się okazać nakładanie na felgi wykończenia symulującego nieregularną strukturę jak na przykład włókna karbonu. W ofercie O-Z znajdziemy dekielki z grafiką przypominającą właśnie karbon. Może czas przenieść tą stylistykę na felgi? Nałożenie jednolitego koloru jest oczywiście dużo prostsze, ale od czego są designerzy. Może wymyślą taką powłokę felg, która będzie sprawiała odpowiednie wrażenie…