Jakie felgi w zimie?
   09/15/2016 09:09:00    0 Comments

Nie jest niespodzianką, że okres zimowy ma negatywny wpływ na felgi, czy to stalowe czy aluminiowe. Większa ilość dziur w jezdni, sól, piasek, są to czynniki, które ułatwiają uszkodzenie obręczy koła w zimie, niezależnie od tego, z czego jest wykonana.

Nie można zgodzić się z twierdzeniem, że sezon zimowy w żadnym wypadku nie jest dobrym okresem do eksploatowania felg aluminiowych. Jeśli takie alufelgi są markowe lub chociaż wyjechały z fabryki renomowanego producenta, ze spokojem można przyjąć, że po zimie nasze koła wciąż będą w bardzo dobrej kondycji. Co się tyczy zaś tanich felg zazwyczaj produkcji chińskiej czy tajwańskiej, łatwo w ich przypadku o rozważenie, szybsze niszczenie powłoki lakierniczej i podatność na korozję.

 

alufelgi w okresie zimowym

 

Jeśli chcesz, by felgi aluminiowe które posiadasz prezentowały się nienagannie przez całe lata użytkowania, bezpieczną opcją jest zakładać na zimę stalowe zamienniki. Takich obręczy zwyczajnie mniej szkoda, gdy przytrafi nam się jakaś przygoda z poślizgiem i wygięciem felgi na wysokim krawężniku, a poza tym naprawienie felgi stalowej jest zdecydowanie tańsze.

Trzeba mieć także na uwadze, że kierowcy dbający o elegancki wygląd swojego samochodu, bardzo często stosują efektownie wyglądające większe średnice felg w parze niskoprofilowymi oponami. Taki zestaw jest jeszcze bardziej narażony na uszkodzenia mechaniczne, czy otarcia. Decydując się na taką konfigurację warto wybrać opony wyposażone w rant ochronny (z oznaczeniem FR).

 

Jeśli nasze felgi posiadają przytarcia lub inne uszkodzenia powłoki zewnętrznej, kontakt takiej powierzchni z solą i błotem pośniegowym przyśpiesza proces korozji. Dlatego ze względów praktycznych dobrym pomysłem jest użytkowanie w tym okresie kół o prostych wzorach, bez wielu zakamarków, by szybko, bez wysiłku oczyścić je z zalegającego brudu.

 

Nie ma też wątpliwości, że na zimę nie nadają się felgi aluminiowe wysoko polerowane i w wersji chromowanej. Nie można im odmówić efektownego wyglądu, ale nie posiadają odpowiedniej warstwy ochronnej przed niekorzystnymi czynnikami występującymi w okresie zimowym.

 

tanie alufelgi, alternatywa dla felg stalowych

czy warto posiadać dwa komplety kół

jak dbać o felgi aluminiowe

Przykłady alufelg polecanych na zimę:

felgi aluminiowe borbet f

Borbet F black

felgi aluminiowe borbet re

Rial Milano

felgi aluminiowe ronal r56 trend

Anzio Split

felgi aluminiowe Autec Polaric

Autec Polaric

felgi aluminiowe rial arktis

Rial Arktis

felgi aluminiowe msw 55

MSW 55

felgi aluminiowe alutec freeze

Alutec Freeze

felgi aluminiowe dezent td

Dezent TD

Share This Post :

Comments

Log in or register to post comments