Zestawy zabezpieczeń do felg

Felgi aluminiowe to nabytek dający dużo radości nabywcy, ale również bardzo kosztowny. By radość taka trwała długo i nie przerodziła się w rozpacz z powodu utraty nowych kół, warto zapewnić sobie spokojny sen i zaopatrzyć się w zestaw śrub antykradzieżowych.

                       zabezpieczenia do felg

Koło zabezpieczone

 

Zestaw zabezpieczający przed kradzieżą składa się z czterech śrub lub nakrętek oraz specjalnej nasadki pasującej tylko do sprzedawanego kompletu zabezpieczeń. Sposób zabezpieczenia felgi wygląda w ten sposób, iż śruby/nakrętki te posiadają różne kształty główek, najczęściej z wewnętrznymi wyżłobieniami. Wzór wyżłobienia, w zależności od producenta, ma powtarzalność na poziomie minimum 200 kompletów. Do każdej felgi przykręca się po jednym takim łączniku.

 

Dodatkowy wydatek

 

Cena, za którą możemy zapewnić sobie gwarancję, że nie zostaniemy okradzeni z kół w swoim samochodzie jest dość wysoka. Jest tak, ponieważ najważniejsza część tego zestawu, czyli łeb śruby wykonuje się z wysokiej jakości materiałów oraz posiada nietypowy kształt lub wzór nacięcia uniemożliwiający odkręcenie bez dołączonej nasadki, która także powinna się odznaczać dużą trwałością.

 

                        szkic modelu zabezpieczeń mcgard

 

Sposób przykręcania

 

Zabezpieczeń takich nie wolno przykręcać do felg przy zastosowaniu klucza pneumatycznego. Uderzeniowy charakter pracy takiego klucza przyczyni się do szybkiego zniszczenia łba. Przykręcanie zaleca się dokonywać zwykłym kluczem również ze względu na zbyt dużą siłę dokręcania pneumatem, niewskazaną w przypadku montażu zestawów zabezpieczających.

 

Cenny klucz

 

Mając zestaw śrub zabezpieczających należy zawsze wozić w samochodzie dedykowaną nasadkę, dzięki której można odkręcić śruby. Najlepiej ukryć ją gdzieś w aucie, ale tak byśmy mogli sami do niej wrócić, gdy zajdzie taka potrzeba. Nakładki te często potrafią się zawieruszyć podczas naprawy auta w serwisie, a zgubienie jej może wiązać się z koniecznością nabycia nowego kompletu zabezpieczeń nie mówiąc już o dużym problemie, jakim jest usunięcie dotychczasowych śrub. Dorobienie takiego klucza we własnym zakresie czy dopasowanie go z innego kompletu nie jest możliwe. Jedynym wyjściem poza koniecznością zniszczenia posiadanych śrub jest zakup nowej nasadki od producenta podając kod produktu, który dostajemy w formie naklejki wraz z zestawem zabezpieczającym.