Felgi aluminiowe z Chin będą droższe
   09/13/2016 11:34:23    0 Comments

Unia Europejska znów chce podnieść cło na felgi aluminiowe sprowadzane z Chin. Nowa wartość obciążenia ma wynosić 22,3 procent. Taki poziom ma być utrzymany przez pięć lat.

felgi aluminiowe wystawaTakie posunięcie ze strony Komisji Europejskiej ma za zadanie chronić lokalnych producentów, gdyż ceny felg sprowadzanych z Azji uważa się za dumpingowe, niemożliwe do konkurowania ze względu na koszty produkcji w UE. Takie rozwiązanie uderzy w wielu producentów, takich jak Renault, czy BMW, którzy już korzystają z dobrodziejstw tańszych części "made in China". Inna sprawa, że koncerny samochodowe pozyskując felgi z chińskich fabryk po bardzo okazyjnych cenach, sprzedają je potem pod własną marką po dużo wyższych cenach.

 

Poprzednia podwyżka cła miała miejsce w maju tego roku i wynosi 20,6 procent. Podmiotem, który jako pierwszy podjął ten temat, jest Europejskie Stowarzyszenie Producentów Kół z niemieckim koncernem Hayes Lemmerz na czele.

 

Najnowsze dane pokazują, że sprzedaż europejskich producentów w tej branży spadła z 57 do 48 procent. Wartość rynku w UE szacuje się na około 300 mln euro z wolumenem sięgającym 50 mln kół rocznie.

Share This Post :

Comments

Log in or register to post comments