Tanie marki felg
   09/13/2016 15:49:57    0 Comments

Tanie odmiany felg aluminiowych są koniem pociągowym sprzedaży wielu znanych i cenionych producentów. Każdy producent ma w swojej ofercie linię felg stworzonych dla mniej wymagających klientów. O-Z Racing posiada linię felg MSW; Brock oferuje nam trochę tańsze felgi z logo RC Design; dla Alcara sposobem na zaspokojenie potrzeb tego segmentu rynku jest Enzo, a ATS promuje markę Anzio.

Tanie markowe felgi są jak najbardziej potrzebne i pożądane. Stanowią alternatywę dla felg stalowych. Nie oznacza to wcale bezkształtnych produktów o nieciekawym wzornictwie. W tym segmencie felg aluminiowych także znajdziemy wzory, które uwypuklą i poprawią wygląd naszego samochodu.

 

Konkurencję dla markowych tanich felg stanowią tzw. ‘no name’ (felgi nie posiadające zazwyczaj nazw, jedynie symbole katalogowe) produkowane w Chinach. Mają one przewagę pod względem wizualnym, ale zdecydowanie nie dorównują swoim markowym rywalom pod względem trwałości i jakości wykonania.

 

Koło to element pojazdu, który ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo i komfort podróżowania oraz jest elementem narażonym na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dlatego jakość felgi jest wytyczną, którą przede wszystkim powinniśmy się kierować podejmując decyzję o zakupie tej czy innej obręczy koła do naszego samochodu.

 

Poniżej przedstawimy pokrótce profil najważniejszych przedstawicieli felg klasy ekonomicznej.

 

Enzo

 

felga enzoEnzo to linia felg aluminiowych należąca do niemieckiego koncernu Alcar. Grupa Alcara, w której skład wchodzą jeszcze marki AEZ, Dezent, DOTZ oraz KFZ, jest w ścisłej czołówce firm dostarczających koła aluminiowe oraz stalowe europejskim kierowcom. Marka Enzo od początku ekspansji stanowiła ważny składnik całej grupy. Jednocześnie w skald oferty Enzo wchodzi zaledwie cztery modele felg. Wzory często się zmieniają, ale ich ilość nigdy nie przekracza czterech-pięciu ofert. Niemniej jednak jest to marka bardzo lubiana przez kierowców oraz często wybierana jako tanie i solidne felgi na montaż zamiast felg stalowych. Warto zaznaczyć, że marki Dezent i DOTZ także oferują obręcze cenowo porównywalne do Enzo. W przypadku Dezenta jest to np. model RE, a w tym drugim przypadku ukłonem w stronę klientów szukających felg klasy budżetowej był model Imola.

 

Anzio

 

model felgi anzioO koncernie ATS słyszał zapewne każdy, kto interesuje się rynkiem felg aluminiowych. Ta niemiecka firma jest zaangażowana w głównej mierze w produkcję alufelg na pierwsze wyposażenie dla kilku czołowych producentów samochodów jak choćby BMW czy Audi. ATS wytwarza także obręcze aluminiowe dla tak zwanego rynku wtórnego. Nas najbardziej interesuje tu linia felg sprzedawanych pod marką Anzio.

 

Anzio nie stanowi w obecnej chwili zbyt licznej grupy felg i nie jest zbyt mocno promowana, ale mimo wszystko jest to oferta godna uwagi. Sztandarowymi wzorami tej marki są modele "LIGHT" oraz "WAVE", a dla bardziej wymagających klientów Anzio oferuje "TURN" i "VISION".

 

MSW, tańsza alternatywa O-Z

 

Kto z nas nie chce jeździć eleganckim samochodem? Auto to w dzisiejszych czasach to nie tylko środek lokomocji. Dla mężczyzny niejednokrotnie stanowi przedłużenie ego. Im większy i bardziej ekstrawagancki tym lepiej. Jeśli myślimy o felgach aluminiowych, które w najlepszy sposób dodadzą posiadanemu pojazdowi ekstrawagancji i sportowego pazura, na myśl przychodzi przede wszystkim jedna marka O-Z Racing. Włosi doskonale wiedzą jak zaprojektować i wyprodukować felgi, którymi będziemy mogli pochwalić się na mieście.

 

alufelga msw srebrnaZa eleganckim wyglądem tych felg oraz ich jakością idzie w parze mniej pożądana wysoka cena, którą trzeba za nie wyłożyć. Jeśli nie chcemy zrezygnować z jakości i tej legendarnej marki, idealnym rozwiązaniem może okazać się sięgnięcie po produkt z tańszej linii felg należących do koncernu O-Z. Mowa tu o MSW. Ta linia została pomyślana właśnie jako tańsza alternatywa dla mniej wymagających klientów. Niemniej jednak w katalogu MSW odnajdziemy co najmniej kilka wzorów, które niczym nie odbiegają pod względem wizualnym od swojej macierzystej marki.

 

Podstawowym wzorem w ofercie MSW jest model oznaczony cyfrą 19. Ten wzór z małymi zmianami towarzyszy marce MSW od początku jej istnienia. Obręcz ta łączy wysoką trwałość i ciekawy design z bardzo przystępną ceną. Idealny wybór do samochodów, które mają przed wszystkim użyteczny niż reprezentatywny charakter.

Share This Post :

Comments

Log in or register to post comments