wyszukiwarka felg aluminiowych

Średnica

pomiń ten krok

Szerokość

Rozstaw

Odsadzenie (ET)

Wybierz lub pomiń parametr powyżej

O.C.

Felga aluminiowa to ten element, który w dużej mierze decyduje o efektownym wyglądzie zewnętrznym samochodu. Odpowiednio dobrany wzór i kolor podkreślają lub zmieniają charakter linii nadwozia na bardziej elegancki, sportowy lub klasyczny. Zastosowanie felgi z większym odsadzeniem lub o większej szerokości pozwala mocniej wyeksponować koło i nadać pojazdowi wizualnej masywności. Poszerzenie rozstawu kół pozytywnie wpływa również na lepsze warunki jezdne, szczególnie podczas jazdy po łuku. Tego wszystkiego nie można uzyskać za pomocą standardowych felg stalowych. Dlatego też motto naszego sklepu brzmi "tuning zaczyna się od felg", felg aluminiowych oczywiście.

 

W naszym sklepie znajdziesz wszystkie najpopularniejsze modele felg produkowane przez niemal wszystkich europejskich producentów. Od kół odlewanych w naszym kraju (ATT, Anzio), przez bogatą ofertę kół firm niemieckich, po felgi włoskie (O-Z, Sparco) i brytyjskie (Wrath), kończąc na produktach azjatyckich (Viper, Alcasta) o bardzo ciekawym wzornictwie i sprawdzonej jakości. Zawsze staramy się przekazywać pełne informacje o oferowanych felgach ponieważ zadowolenie klientów jest dla nas najważniejsze.

 

Przeglądanie oferty proponujemy zacząć od wyszukiwarki rozmiarów znajdującej się po lewej stronie tej kategorii. Jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób przeglądania naszej bazy felg. Jeśli nie wiesz jakie parametry powinny posiadać alufelgi do Twojego samochodu, zapraszamy do skorzystania z konfiguratorów producentów lub kontaktu z nami drogą telefoniczną, mailową lub poprzez chat dostępny w dolnej części okna przeglądarki.

felgi aluminiowe 

Podkategorie

 • AEZ

  Grupa ALCAR to niekwestionowany lider na europejskim rynku wtórnym felg aluminiowych i stalowych.

  Największy europejski dostawca felg stalowych i aluminiowych rozpoczął swoją działalność w 1984 roku z siedzibą w Hirtenbergu, Austria. Zatrudnienie w grupie ALCAR sięga 700 osób, a produkcja obejmuje 6 marek własnych.

   

  AEZ to felgi aluminiowe najwyższej klasy.
  DEZENT wyróżnia się zróżnicowaniem modeli i atrakcyjną ceną.
  DOTZ to linia tuningowa skierowana do młodych ludzi oraz miłośników sportów motorowych.
  ENZO stanowią felgi klasy budżetowej. Idealna propozycja dla osób szukających solidnych felg w przystępnej cenie.
  • Felgi stalowe KFZ Stahlrad to jakość porównywalna z felgami do pierwszego montażu, oraz możliwie maksymalna dostępność.

   

  Felgi stalowe są produkowane zarówno we własnej fabryce Ambrosetti, w Szwajcarii, oraz pozyskiwane od podwykonawców, takich jak Hayes-Lemmerz, największego producenta felg stalowych na świecie.

  Rodzina ALCAR'a produkuje swoje felgi aluminiowe w trzech własnych zakładach na terenie Niemiec, jak również przez innych czołowych producentów felg.

   

  Made in Germany

   

  Ciągła pogoń za redukcją kosztów powoduje, że wielu producentów decyduje się na przeniesienie produkcji do krajów azjatyckich. W tej presji na obniżanie cen produktów bardzo łatwo utracić z pola widzenia to, co jest dla klienta równie ważne jak cena, a co w tego typu produktach jest bezpośrednio związane z bezpieczeństwem użytkownika, czyli trudne do przecenienia. To właśnie troska o jakość swoich produktów była kluczowa w odważnej decyzji dotyczącej lokalizacji nowej fabryki AEZ w centrum Europy. Na obecną chwilę ponad 80% markowych felg grupy Alcar są wytwarzane w fabrykach AEZ w Neuenrade, oraz Werdohl, w centrum niemieckiego Sauerlandu.

   

  Powód lokalizacji fabryki AEZ jest jasny. Północna Nadrenia-Westfalia, gdzie zlokalizowana jest fabryka AEZ, ma długą tradycję metalurgiczno-odlewniczą, która łączy bogactwo doświadczenia wykwalifikowanych pracowników, z ich motywacją udowadniania swojej wartości. Ludzie ci rozumieją doskonale cel nadrzędny przyświecający marce AEZ, polegający na zdobyciu zaufania i satysfakcji klienta poprzez oferowanie mu produktów zaawansowanych technologicznie, jakościowo wysoko pozycjonowanych, przy jednoczesnym rozsądnym poziomie cenowym.

   

  Marka AEZ podchodzi bardzo poważnie do niemieckiego pochodzenia swoich wyrobów i zainwestowała ponad 13 milionów Euro w nową fabrykę w Neuenrade. W efekcie tego powstała jedna z najnowocześniejszych na świecie fabryk felg aluminiowych. Powierzchnia zajmowana obecnie przez zakład to 14 000 m. kw. Fabryka spełnia najwyższe standardy produkcyjne, oraz najsurowsze wymogi ekologiczne. Dzięki dużej automatyzacji nie tylko utrzymana jest wysoka jakość i powtarzalność produkcji, ale również wysoka wydajność na poziomie 1 300 000 felg aluminiowych rocznie.

   

  Całkowita koncentracja na bezpieczeństwie produktów, oraz szybkiej realizacji zamówień sprawia, że AEZ stał się głównym dostawcą na rynku wtórnym nie tylko w Europie, ale też na całym świecie. Mając pełne zaufanie do swoich produktów, wszystkie felgi produkowane przez AEZ Leichtmetallrader opatrzone są trzyletnią gwarancją.

   

  Katalog felg aluminiowych obejmuje wszystkie segmenty rynku. Pełna oferta do aut osobowych, terenowych i dostawczych to 33 modele w 2,500 aplikacjach, w rozmiarach od 13" do 22". Dużą i szybką dostępność zapewnia 14 magazynów zlokalizowanych po całej Europie. Posiadają one na stałe ponad 500 000 felg aluminiowych.

 • Alutec

  Alutec to jeden z czołowych producentów obręczy kół samochodowych odlewanych z aluminium. Firma rozpoczęła działalność w 1996 roku, jest więc stosunkowo młodym graczem, ale w żaden sposób nie przeszkadza to w osiąganiu znaczącej pozycji w produkcji alufelg tak na rynek wtórny jak również na pierwszy montaż, gdzie klientami Alutec'a są takie koncerny motoryzacyjne jak Volkswagen, Opel, czy BMW. 

   

  Alutec, od momentu powołania do życia, rozwija się bardzo prężnie i zdobywa uznanie europejskich kierowców dzięki nowatorskim, oryginalnym i czasem również ekstrawaganckim modelom obręczy. W firmie tej pracuje cały sztab profesjonalistów, którzy trzymają rękę na pulsie i niezwykle szybko reagują na pojawiające się na rynku potrzeby i trendy.

   

  Również w zakresie promocji marki, Alutec sięga po nieszablonowe rozwiązania. W celach marketingowych zaprojektowano specjalny pojazd, misternie zmodyfikowany i naszpikowany ciekawymi rozwiązaniami Ford Mustang. Oczywiście całe dzieło wieńczą specjalnie opracowane do pojazdu felgi ALUTEC BOOST.

 • Anzio

  Alufelgi ANZIO to produkty szwajcarskiej grupy UNIWHEELS, do której należą również marki Rial, ATS i Alutec. Jest to jeden z największych dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego. Przeszło 40 letnie doświadczenie owocuje wykorzystywaniem najbardziej zaawansowanych technologicznie procesów produkcyjnych.

   

  Koła z logo Anzio kierowane są do kierowców ceniących sobie ciekawe wzornictwo i europejską jakość. Dzięki stosowaniu wysokiej jakości lakieru odpornego na promieniowanie UV, felgi o pełnym lakierowaniu opatrzone są 5-letnią gwarancją. Produkcja odbywa się w fabryce koncernu zlokalizowanej w Stalowej Woli przy wykorzystaniu zaawansowanej technologii. Dzięki temu powstające tu koła posiadają wszystkie wymagane certyfikaty i homologacje.

 • ATT

  ATT to polska firma z siedzibą w Częstochowie, produkująca obręcze ze stopów lekkich od 1983 roku. Pod marką ATT kryje się wysoko wykwalifikowana kadra, profesjonalny sprzęt oraz doświadczenie, dzięki czemu firma oferuje wyroby światowej klasy.

  Felgi aluminiowe oferowane przez krajowego producenta posiadają wszystkie wymagane atesty stanowiące świadectwo jakości obręczy ze znakiem ATT.

   

  Od sezonu 2010 firma mocno zaangażowała się także w wyścigi samochodowe. Dostarczają felgi do samochodów Kia Pro Cee'd, startujących w największym polskim pucharze wyścigowym - Kia Lotos Cup.

 • ATS

  ATS to specjalista w produkcji kół aluminiowych z wykorzystaniem metody niskociśnieniowej. Stanowi najbardziej uznaną markę wykonującą alufelgi przy jednoczesnej maksymalnej optymalizacji ich wagi. Dzięki umiejętnemu wykorzystywaniu doświadczenia w technologii odlewniczej utrzymuje niezmiennie pozycję światowego lidera.

   

  Początki funkcjonowania fabryki ATS sięgają 1969 rok. Produkcja felg aluminiowych w Mannheim odbywała się z wykorzystaniem nowatorskiej w tamtym czasie technologii produkcji w formie odlewu piaskowego. Lekkie alufelgi niemal od razu wywołały rewolucję zdobywając uznanie u zwolenników wyścigów samochodowych. W krótkim czasie firma przestawiła się na produkcję z wykorzystaniem bardziej zaawansowanej metody odlewu niskociśnieniowego, którą stosuje się powszechnie do dzisiaj.

   

  Przełomem dla marki ATS okazał się rok 1971, gdy nawiązano współpracę z Porsche. Otworzyło to koncernowi drzwi do wyznaczania nowych standardów w produkcji felg aluminiowych. Sztandarowym produktem stał się model felg 'Classic' produkowany i oferowany w niezmienionej formie również obecnie. ATS jako pierwsza na świecie firma pokusiła się o wyprodukowanie felg dla samochodów ciężarowych.

   

  Od 1998 roku koncern produkuje swoje wyroby także w naszym kraju, w Stalowej Woli, a kilka lat później także fabrykę narzędzi odlewniczych oraz lakiernię.

   

  Firma z sukcesami angażuje się w rajdy samochodowe i Formułę 1. ATS podejmuje także ścisłą współpracę z producentami samochodów jak m.in.: AMG, Audi, Bentley, BMW, Jaguar, Mercedes, Porsche, Toyota, Volvo i VW.

 • Autec

  Mottem przewodnim firmy Autec GmbH & Co KG jest: Jeśli nie kroczysz na przód, pozostaniesz w tyle. Zgodnie z tym słusznym przekonaniem po ponad 20 latach istnienia na rynku w fabrykach Autec'a kładzie się nacisk na opracowywanie i wdrażanie coraz nowszych procesów produkcyjnych.

   

  Felgi aluminiowe wychodzące z fabryk tego koncernu charakteryzują się innowacyjną konstrukcją oraz konkurencyjnymi cenami, by jak najbardziej zadowolić klientów. Plan produkcyjny obejmuje obręcze do wszystkich marek i modeli pojazdów uwzględniając pełną paletę rozmiarów. Praktyczne zastosowanie idzie w parze z nowoczesnym designem i kolorystyką.

   

  Proces produkcji jest podporządkowany otrzymaniu optymalnej wagi i maksymalnej nośności felg. Obręcze są zawsze uzyskiwane przy wykorzystaniu odlewu niskociśnieniowego, a w dalszym etapie obrabiane cieplnie. W fabrykach Autec na każdym etapie produkcji kładzie się duży nacisk na kontrolę jakości.

 • BBS

  Istniejąca na rynku od 1970 roku marka BBS należy do ścisłej czołówki najlepszych producentów felg aluminiowych. Firma ta od samego początku stawiała sobie do realizacji najwyższe cele.Priorytetem w działalności produkcyjnej BBS jest dążenie do perfekcji. Każda felga opuszczająca fabrykę jest szczegółowo sprawdzana i testowana w celu wykrycia nawet najmniejszych niedociągnięć.

   

  Takie podejście przysporzyło marce BBS rzesze zadowolonych klientów, którzy pokochali te alufelgi również za niezwykłe wzornictwo. Pod tym względem BBS również jest niedoścignioną marką wyznaczając nowe standardy w projektowaniu obręczy z aluminium. Kilka z wzorów z logo BBS przeszło już do klasyki design'u.

   

  Zarówno jakość jak i wzornictwo felg BBS ma swoje korzenie w przebogatym doświadczeniu inżynierów tej marki wyniesione z uczestnictwa w niezliczonych wyścigach samochodowych, w tym Formuła 1. Okazało się to najlepszą bazą do testowania wprowadzanych rozwiązań.

   

  Jedną z najlepszych rekomendacji dla produktów BBS jest fakt, że takie marki jak Ferrari i Porsche nie miały wątpliwości, że produkowane przez nie najwyższej klasy modele samochodów powinny opuszczać linię produkcyjną właśnie na felgach BBS.

 • Borbet

  Firmę Borbet (rok powstania 1962) od dziesięcioleci uznaje się za jednego ze światowych liderów w produkcji felg aluminiowych. Koła powstające w fabrykach tej firmy montowane są na pierwsze wyposażenie wielu cenionych marek samochodów. Fabryki zlokalizowane w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Austrii i RPA produkują łącznie około 2 tysięcy modeli felg ze stopów lekkich w odmianie sportowej, dynamicznej i kół klasycznych. Borbet dba o zapewnienie przyjemności z podróżowania użytkownikom swoich kół na wszystkich kontynentach.

   

  Każda felga oferowana na rynek wtórny jest produkowana zgodnie z tym samym standardem jakości, co oryginalne koło i podlega tym samym wymaganiom i kontroli jakości. Jakość i perfekcja są dla firmy Borbet najważniejsze, dlatego każda wyprodukowana felga Borbet jest objęta 2-letnią gwarancją na lakier i precyzję odlewu. Każde wyprodukowane koło jest indywidualnie badane konstrukcyjnie przy wykorzystaniu promieni rentgena, a na końcu linii produkcyjnej przez specjalistów zajmujących się kontrolą jakości wykończenia. Przed produkcją seryjną każdy rozmiar felgi jest testowany przez TUV na każdym pojeździe do którego jest dedykowany. Testy TUV zapewniają nie tylko, że koła pasują montażowo, ale także, że wszystkie standardy są zachowane na wysokim poziomie.

   

  Produkty z logo Borbet zawsze charakteryzuje niezawodność i nowoczesna elegancja, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających kierowców. Zmień wygląd swojego samochodu zyskując jednocześnie gwarancję najwyższej jakości za atrakcyjną cenę.

 • Brock

  Marka Brock to najwyższej klasy felgi aluminiowe niemieckiej firmy Brock. Za produkcję przy użyciu nowoczesnych maszyn odpowiada ponad 100 pracowników, a perfekcyjnie wykonywany proces lakierowania nie ma odpowiednika wśród konkurencji.

   

  Za jakością felg Brock stoją również specjalne obliczenia wytrzymałości metodą FEM (Fenite Elemente Methode). Ogromną zaletą tej metody jest optymalizacja wagi felg. By dopełnić perfekcję wykonania, każda felga jest wykończona i skontrolowana ręcznie przez wykwalifikowanego pracownika.

   

  Nowoczesne akrylowe powłoki felg Brock to nieco bardziej kosztowne i skomplikowane lakiery niż konwencjonalne wykończenia felg. Felgi aluminiowe Brock oraz RC Design malowane w kolorze srebrnym oznaczone kodami ks, cs, css charakteryzują się zwiększoną grubością i gęstością lakieru wszystko po to by lepiej chronić felgi przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi i korozją. Są dużo bardziej odporne na sól, kamienie a także oferują lepszą ochronę przed osadzaniem pyłu hamulcowego. Oprócz wspomnianych zalet technicznych akryl jest powłoką w pełni przezroczystą z połyskiem, nie pozostawia żółtych odcieni. Lakiery oparte są na bazie wody i nie posiadają w swoim składzie metali ciężkich. Felgi Brock oraz Rc Design posiadają 3 letnią gwarancję na powłokę lakierniczą.

 • Carbonado

  Filozofia marki Carbonado opiera się na ekskluzywnym designie oraz bezkompromisowej jakości wykonania. Celem firmy jest zapewnienie każdemu autu niepowtarzalnego wyglądu, co jest podstawą w trakcie projektowania każdej felgi.

   

  Zespoły projektantów tworzące matryce każdego modelu pracują pod kierownictwem najlepszych projektantów na świecie. Fundamentem każdego projektu jest jednak bezpieczeństwo klientów.

  Rozwijając działalność, Carbonado korzysta z doświadczenia oraz bazy technologicznej znanej i cenionej na całym świecie marki DOLCE WHEELS.

 • Carmani

  Marki Carmani i Oxigin należą do jednego z czołowych niemieckich producentów felg aluminiowych. Obręcze z logo Carmani to bardziej przystępna cenowo linia modeli o klasycznych konturach i konstrukcji pięcioramiennej. Dedykowane są klientom poszukującym ładnych i solidnych felg. Spełniają wszystkie rygorystyczne wytyczne certyfikatów TUV dając kierowcy pewność, że nabyte koła będą służyły przez cały okres użytkowania samochodu.

 • CMS

  Jeden z bardziej rozpoznawalnych producentów felg aluminiowych wywodzących się z Niemiec. Zdobycie znaczącej pozycji na tak trudnym i zagęszczonym rynku jak niemiecki jest sporym osiągnięciem. Nie dziwi to, jeśli przyjrzymy się bliżej filozofii firmy CMS oraz jakości produkowanych przez nią felg.

   

  CMS produkuje miliony obręczy zarówno na rynek wtórny jak i na pierwsze wyposażenie dla takich koncernów motoryzacyjnych jak Bentley, Toyota, Seat, Peugeot, Renault i VW. Marka CMS dysponuje odpowiednim zapleczem technologicznym i wyspecjalizowaną kadrą pracowniczą, by móc podołać nawet największym wyzwaniom w zakresie jakości i stylistyki oferowanych felg aluminiowych.

   

  Produkcja kół dotyczy wszelkich rodzajów samochodów, od pasażerskich, SUV-ów, ciężarowych, przez auta typu coupe, po ekskluzywne limuzyny i kabriolety. Przy pomocy felg aluminiowych, CMS zmienia twój samochód w niesamowite auto sportowe i tworzy elegancką charakterystykę optyczną dla wymarzonego samochodu.

   

  Wszystkie produkty CMS posiadają certyfikat TUV, gwarantujący jakość i bezpieczeństwo.

 • Dezent

  Marka Dezent stanowi jeden z filarów niemiecko-austriackiego koncernu Alcar. Ofertę Dezenta tworzą felgi o bardzo różnorodnych wzorach i kilku wersjach wykończenia dla zaspokojenia potrzeb każdego kierowcy. Obręcze te w całości produkowane są w Niemczech i spełniają rygorystyczne wytyczne certyfikatów TUV.

   

  Dezent zadbał o udostępnienie klientom konfiguratora 3D, dzięki któremu przed zakupem w bardzo realistyczny sposób można przekonać się jak wybrane felgi będą prezentowały się na posiadanym samochodzie.

 • DOTZ

  W ofercie DOTZ królują wyłącznie tuningowe wzory felg. Ta niemiecka marka wchodząca w skład koncernu Alcar zdobywa serca kierowców poszukujących nietuzinkowego designu. Za dużą popularnością felg tej firmy stoi również najwyższa jakość wykonania i dbałość o detale.

   

  DOTZ posiada w swojej ofercie również bogaty asortyment akcesoriów tuningowych niezbędnych w personalizacji posiadanych kół. Daje to łącznie ofertę, od której każdy fan tuningu wizualnego powinien rozpocząć poszukiwania idealnych kół do swojego samochodu.

 • GMP

  Felgi aluminiowe marki GMP mają wszystko, co należy. Nowoczesne i stylowe pozwalają połączyć wydajność i jakość w najlepszej cenie.

   

  Alufelgi GMP są produkowane przez włoską firmę GMP Italia specjalizującą się w projektowaniu felg aluminiowych dla przemysłu motoryzacyjnego. Innowacyjne i nowoczesne konstrukcje spełniają zapotrzebowanie na wyposażenie do nowszych pojazdów. Od ponad 14 lat firma GMP oferuje felgi aluminiowe, których reputacja ma ugruntowaną pozycję we Włoszech, ale także na arenie międzynarodowej, gdzie marka stale się rozwija. Wszystkie koła GMP Italia posiadają gwarancję CE, aby zapewnić komfort jazdy i większe bezpieczeństwo.

 • Keskin Tuning

  Keskin Tuning to niemiecka marka działająca na rynku felg aluminiowych od 1985 roku. Już po kilku latach działalności zyskała miano jednej z najbardziej prestiżowych marek w tej branży. Wszystko dzięki nowatorskiemu designowi i bardzo dużym wolumenie produkcji. Po felgi Keskina bardzo chętnie sięgają fani ekskluzywnego tuningu wizualnego.

   

  Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i kreatywnym zastosowaniom w felgach Keskin oferuje produkty idealnie dostosowane do wszystkich typów pojazdów, nawet w przypadku samochodów o najbardziej skomplikowanej konstrukcji.

   

  Każda obręcz schodząca z linii produkcyjnej przechodzi szereg testów jakości i wytrzymałości. Bezpieczeństwo klienta jest najwyższym priorytetem. Dlatego Keskin może zagwarantować proces produkcyjny zgodny z systemem zarządzania jakością DIN EN ISO 9001 w celu ciągłego doskonalenia jakości i najwyższego zadowolenia klienta.

 • MAM

  Felgi MAM ("em a em") produkowane są w tej samej niemieckiej fabryce co Keskin Tuning. Rodzina Keskin działa w branży opon i felg od 25 lat i obecnie oferuje felgi MAM. Ta firma ma już status międzynarodowy. Wyróżnia ją bardzo oryginalny design i różnorodność wzorów.

   

  Marka MAM stawia w głównej mierze na tuningowy charakter produkowanych obręczy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w oponach i felgach MAM oferuje szeroką gamę produktów, które są indywidualnie dostosowane do typów pojazdów. Nawet w przypadku najbardziej skomplikowanych wymagań opracowuje wyrafinowane koncepcje i rozwiązania, które są proste i przekonujące. Od kilku lat marka stawia na wzornictwo. Życzenia klientów określają ich działania: jakość, bezpieczeństwo, wydajność i funkcjonalność.

   

  Tak jak wszystkie felgi produkowane w Niemczech, również MAM spełniają rygorystyczne wytyczne certyfikatów TUV.

 • MSW

  MSW, czyli Motor Style Wheels to linia felg stworzona z myślą o entuzjastach sportowej stylistyki. Tak jak sztandarowe produkty O-Z Racing (producenta, którego reputacja nie ma sobie równych w dziedzinie wyścigów samochodowych) również felgi wchodzące w skład marki MSW charakteryzują się wysoką jakością i bardzo eleganckim, sportowym designem.

   

  Felgi MSW to idealny przykład, że wysokiej jakości felgi mogą być niedrogie. Marka sprzedawana przez OZ od lat 80. XX wieku MSW stanowi długoletnie dziedzictwo, niosące najwyższe standardy bezpieczeństwa i wzornictwa. Felgi MSW są homologowane przez TÜV i oparte na doświadczeniach zdobytych na torach wyścigowych.

   

  Chcesz nadać swojemu samochodowi estetyczny wygląd, a jednocześnie poprawić jego osiągi? Koła MSW są tymi, których potrzebujesz! Większe i lżejsze niż oferowane przez innych producentów obniżają zużycie paliwa, poprawiają hamowanie i prowadzenie auta. MSW oferuje najnowocześniejsze felgi do stylizacji najpopularniejszych samochodów, łącząc design i jakość OZ Racing.

   

  Oferta jest wciąż rozszerzana o zupełnie nowe i niezmiennie efektowne wzory, tak by każdy kierowca mógł znaleźć odpowiednie koła do swoich indywidualnych potrzeb.

 • OXXO

  OXXO - niemiecka marka produkująca felgi aluminiowe, która zdobywa dopiero uznanie kierowców w naszym kraju. Jest jednak bardzo znana i doceniania nie tylko na starym kontynencie, ale również w innych zakątkach świata. Za wysoką jakością oraz innowacyjnym wzornictwem stoją specjaliści z Niemiec, Szwecji i Holandii. Potwierdzeniem profesjonalnego podejścia do produkcji felg aluminiowych są przyznane certyfikaty jakości ECE, TUV i ABE.

   

  Obręcze OXXO produkowane są obecnie w Azji i oferowane w całej Europie i wybranych krajach świata.

 • O-Z Racing

  O-Z Racing – felgi aluminiowe doskonałe w każdym calu

   

  Marka O-Z jest doskonale znana entuzjastom sportów samochodowych na całym świecie dzięki najwyższej jakości produkowanych obręczy ze stopów lekkich. Na felgach aluminiowych O-Z ścigają się bolidy Formuły 1 oraz uczestnicy mistrzostw z krajów całego świata.

   

  Koncern O-Z zadbał również o szeroką ofertę obręczy do zastosowań w samochodach seryjnych. Oferta obejmuje koła jednoelementowe, jak również skręcane dwu- i trzyczęściowe. Produkowane są one jako obręcze aluminiowe lub magnezowe, zawierające kilkuprocentową domieszkę magnezu, która poprawia zdecydowanie wytrzymałość takich kół. Obręcze magnezowe są dedykowane dla samochodów rajdowych i wyścigowych.

   

  Obok niepodważalnej jakości, atutem felg aluminiowych O-Z jest bogata stylistyka oferowanych modeli. Bardzo dużym wzięciem cieszą się modele znane  z Formuły 1, czyli Superturismo oraz Superleggera.

   

  Obręcze O-Z powstają przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Tam, gdzie liczy się najwyższa jakość, nie ma miejsca na kompromisy.

 • ProLine

  Powstała w 1996 roku firma ProLine wyrosła na nowatorskie i prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo. Na rynku felg aluminiowych wyróżnia się bardzo twórczym potencjałem, pokaźnym zapleczem doświadczenia i korzystaniem z najnowszej technologii w produkcji obręczy ze stopów lekkich.

   

  Skład zespołu, który stoi za sukcesem produktów z logo PLW, tworzą ludzie o ogromnym twórczym potencjale i doświadczeniu. Ich umiejętności w połączeniu z dysponowaniem najnowszą technologią i dbaniem o najwyższe standardy jakości, wzornictwa i usług pokazały, że w przeciągu krótkiego czasu można osiągnąć pozycję lidera na tym niełatwym rynku.

   

  Produkty z logo ProLine gwarantują stałą i jednolitą jakość. Przeprowadzanie ciągłych kontroli i wdrażanie poprawek w procesach wytwórczych zbliża produkcję felg zorganizowaną w tym koncernie do ideału.

   

  Oferta felg aluminiowych obejmuje szeroki zasięg wyboru pod względem wielkości i wzornictwa, zaspokajające każdy gust, by ubrać auto w styl i elegancję. ProLine produkuje obręcze dla każdego segmentu rynku, zarówno te tanie do zastosowania w każdym przeciętnym aucie, jak również do zastosowań tuningowych najwyższych lotów.

 • RC Design

  RC Design to marka należąca do Brock, jednego z największych niemieckich producentów felg aluminiowych. RC oferuje bardzo szeroką gamę wzorów felg w przystępniejszych cenach w porównaniu do głównej marki. Te felgi posiadają zarówno rozmiary uniwersalne jak i dedykowane do konkretnych pojazdów. Wybierając koła z certyfikatem ECE masz pewność, że zamontujesz felgi posiadające identyczne parametry z felgami montowanymi fabrycznie na linii produkcyjnej danego koncernu samochodowego.

   

  Wszystkie felgi Brock i RC posiadają 3-letnią gwarancję jakości, a dla kół o pełnym klakierowaniu ( nie posiadających elementów polerowanych) gwarancja została wydłużona do 5-lat od daty zakupu.

 • Rial

  Firma RIAL to część grupy Superior Industries, jednego z czołowych producentów felg w Europie. Oferta obejmuje felgi aluminiowe do większości samochodów występujących na rynku.

   

  Marce Rial międzynarodowy rozgłos przysporzyło posiadanie własnego teamu Formuły 1 pod nazwą Rial Racing. Miało to miejsce w 1987 roku. Właściciel zespołu ATS i Rial Racing idąc za ciosem otworzył firmę, która sprzedawała produkty pod marką Rial na niemal całym świecie. Nieustanny wzrost sprzedaży marka zawdzięcza nieprzerwanemu dążeniu do perfekcji w materii projektowania, parametrów wytrzymałościowych oraz w wzornictwie felg samochodowych.

   

  Dla nas nabywców, najważniejsze jest, że otrzymujemy doskonałą jakość za nie wygórowaną cenę. Taka polityka firmy Rial może prowadzić wyłącznie do stałego poszerzania grona odbiorców.

 • Ronal

  Koncern RONAL swoich początków sięga 1969 roku. Obecnie należy do światowych pionierów na rynku kół aluminiowych. Stały wzrost zawdzięcza współpracą z klientem, ciągłym innowacjom oraz zachowaniem najwyższej jakości.

  Dziś RONAL to czołowy producent w swojej branży na świecie. Duży udział posiada także na rynku europejskim. Siedem zakładów produkuje rocznie wiele milionów kół z metali lekkich.

   

  Filary filozofii firmy to niezmiennie wysoka jakość i ciągłe innowacje. Dowodem na to są liczne wyróżnienia klientów i czołowe miejsca zajmowane w rankingach czasopism motoryzacyjnych. Wszystkie zakłady produkcyjne koncernu Ronal mogą poszczycić się posiadaniem najnowszych certyfikatów jakości. Wielu producentów samochodów bardzo wysoko ceni markę RONAL uznając firmę jako kompetentnego partnera w biznesie i montują swe auta na kołach wychodzących z fabryk RONAL'a.

   

  Ogromna część produkcji felg aluminiowych Ronal odbywa się w Polsce. 10 stycznia 2014 roku koncern otworzył drugą fabrykę w Wałbrzychu. W nowym zakładzie ma powstawać niemal 2 miliony felg rocznie, a odbiorami są zachodnie koncerny motoryzacyjne takie jak BMW, Volkswagen czy Mercedes. Trzecia fabryka Ronala jest zlokalizowana w Jelczu-Laskowicach i jest największą fabryką tej firmy z produkcją 3 milionów felg rocznie.

   

  Technologia

  Innowacje są mocną stroną koncernu RONAL we wszystkich istotnych dziedzinach - projektowanie, konstrukcja, technika materiału, technika procesu i obróbka powierzchni.

   

  Oparty na najlepszych materiałach

  Przy produkcji swoich felg aluminiowych firma RONAL stosuje jedynie stopy podstawowe, przechodzące badania pod kątem ich składu we własnych laboratoriach.

   

  Od odlewania do walcowania

  Firma RONAL jest specjalistą z prawie trzydziestoletnim stażem w dziedzinie odlewania obręczy z metali lekkich. Po za kołami monoblokowymi RONAL wytwarza koła składające się z dwóch i trzech części. Przy zastosowaniu specjalnej techniki obróbki w fabrykach Ronal'a produkuje się połówki kół z bardzo twardego materiału kutego. Uzyskuje się w ten sposób niewielką masę felgi.

   

  Połysk, który nie zawodzi

  Ronal wykorzystuje wszystkie metody wykańczania powierzchni felg aluminiowych. Różne rodzaje lakieru, obróbka na wysoki połysk czy polerowanie są opanowane do perfekcji. Gwarancją najwyższej jakości powierzchni jest skomplikowana struktura wielowarstwowa.

 • Sparco

  Firma Sparco należy już do legend w świecie sportów samochodowych. Zakres jej działalności obejmuje produkcję akcesoriów dla kierowców rajdowych.

   

  W portfolio firmy znajdziemy kaski, kombinezony, buty, rękawice oraz elementy wyposażenia pojazdów wyczynowych: kierownice, fotele, pasy bezpieczeństwa, systemy gaśnicze i inne. Sparco zaopatruje takie teamy jak McLaren F1 czy Ford Rally Team. W stroje Sparco wyposażani byli tacy zawodnicy jak nasz Krzysztof Hołowczyc, Ayrton Senna, Nicki Lauda, czy Colin McRae. Nie dziwi więc fakt nawiązania ścisłej współpracy z inną legendarną włoską firmą zasłużoną dla sportów motorowych - O-Z. Efekt tej współpracy objawił się w postaci wypuszczenia na rynek linii felg Sparco Wheels, produkowanych w fabrykach O-Z. Oferowane obręcze łączą w sobie wysoką jakość, do której przyzwyczaił nas koncern O-Z, z niepowtarzalnym wzornictwem nawiązującym do sportów samochodowych.

 • Speedline

  Ronal Group jest producentem znakomitych włoskich felg Speedline Corse. Obręcze tej marki są produkowane przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii flow forming, która łączy w sobie dwa niezmiernie ważne elementy, trwałość i lekkość. Te dwie zalety sprawiają, że alufelgi Speedline znajdują zastosowanie w sporcie motorowym i bardzo chętnie sięgają po nie uczestnicy rajdów samochodowych.

  Firma SPEEDLINE została założona w roku 1975. Od tego czasu przedsiębiorstwo wyspecjalizowało się w technologii produkcji kół aluminiowych i konsekwentnie rozwija swoje know-how w tym zakresie. Przy najlepszych modelach renomowanych producentów samochodów sportowych wszystko „obraca” się wokół SPEEDLINE. Firma dostarcza koła najlepszym markom światowym, takim jak: Aston Martin, Ferrari, Lamborghini, Maserati, Porsche i wielu, wielu innym. Obok prestiżu marki SPEEDLINE jako producenta oryginalnego wyposażenia samochodów sportowych, są jeszcze niedoścignione sukcesy marki SPEEDLINE CORSE w sporcie samochodowym. W chwili obecnej 69 tytułów mistrza świata FIA w Formule 1, Rajdowych Mistrzostwach Świata, Super Touring i GT Racing świadczy o kompetentnym serwisie i niezawodności felg SPEEDLINE CORSE. Konsekwentne ukierunkowanie na mistrzowską jakość i najnowocześniejsze technologie umożliwiło SPEEDLINE stworzenie jedynego w swoim rodzaju asortymentu wysokiej klasy kół sportowych.

 • Wrath

  Felgi aluminiowe brytyjskiej marki Wrath produkowane w technologii FlowForming, dzięki której uzyskuje się obręcze o wyraźnie niższej wadze przy jednoczesnym zwiększeniu jej trwałości. Przekłada się to na lepszą dynamikę podczas jazdy, krótszą drogę hamowania i większy komfort podróży. Felgi Wrath sprawdzają się doskonale zarówno na torze wyścigowym, drogach szybkiego ruchu jak i tych lokalnych. Wzrok przykuwa nowoczesna stylistyka powiązana z dbałością o każdy szczegół projektu.

   

  Alufelgi Wrath występują w wersjach z dwoma szerokościami, by umożliwić zastosowanie szerszych felg na tylnej osi, co docenią przede wszystkim kierowcy posiadający samochody z napędem na tył.

 • Viper

  Viper to rosyjska marka felg aluminiowych ciesząca się coraz większym zainteresowaniem w Europie. Technologicznie felgi te dorównują trwałością obręczom montowanym na pierwsze wyposażenie samochodów.

   

  W komplecie z felgami otrzymasz dekielki z logo Viper oraz pierścienie centrujące jeśli otwór centrujący jest większy od piasty w Twoim aucie. Jest także możliwość dokupienia dekielków z logo producenta auta w cenie 20 zł za 4 sztuki.