Rozmiary felg aluminiowych

Felgi aluminiowe, by pasowały montażowo do samochodu muszą posiadać odpowiednie rozmiary takie jak:

średnica - za małe felgi mogą nie zmieścić się na zaciski hamulcowe, a przy przesadnie za dużych koło może obcierać o elementy zawieszenia. Parametr ten podawany jest w calach i składa się z dwóch wartości średnicy i szerokości felgi.

rozstaw śrub - otwory montażowe w piaście nawiercone są na ściśle określonej średnicy okręgu. Wartość ta jest podawana w milimetrach. Jeśli otwory w feldze i piaście nie będą się idealnie pokrywały uniemożliwi to odpowiednie umieszczenie śrub lub nakrętek w osi otworów.

Odsadzenie inaczej ET - jest to odległość środka symetrii felgi od piasty. Im ta wielkość jest większa, koło znajduje się głębiej w nadkolu pojazdu. Dobór tego parametru jest uwarunkowany budową nadkola samochodu (ilością przestrzeni).

Otwór środkowy w feldze, który powinien pokrywać się ze średnicą piasty lub zostać spasowany za pomocą pierścieni centrujących. Nie jest natomiast możliwe zamontowanie felgi która posiada ten twór mniejszy niż średnica kołnierza piasty.

W utworzonych tu podkategoriach grupujemy oferowane alufelgi względem produkowanych wersji rozmiarowych. Szybkim i wygodnym sposobem jest przefiltrowanie całej oferty za pomocą wyszukiwarki znajdującej się po lewej stronie.

Alutec ADX.01 DBF

Alufelgi o wyrazistych konturach dostępne w...
Alufelgi o wyrazistych konturach dostępne w rozmiarach 18 do 20 cali. Dodaj wizualnego pazura swojemu pojazdowi.

Alutec ADX.01 MBF

Alufelgi ADX.01 to mocna propozycja dla...
Alufelgi ADX.01 to mocna propozycja dla kierowców szukających nietuzinkowych rozwiązań. Design i kolorystyka stanowi mocną stronę tych felg.

Alutec ADX.01 MPF

Alufelgi o nowoczesnym designie produkowane w...
Alufelgi o nowoczesnym designie produkowane w rozmiarach 18 do 20 cali. Niespotykana kolorystyka wyróżni Twoje auto na tle innych.
wyszukiwarka felg aluminiowych (1638 produkty)

Średnica

Pomiń ten parametr

Szerokość

Rozstaw

ET

Wybierz lub kliknij "Pomiń..." powyższe kryteria

O.C.

Rant

Marka