Czym charakteryzują się felgi kute?
Felga kuta to taka, która nie uszkodzi się podczas natrafienia nawet na bardzo głęboką dziurę w jezdni. Takie obręcze wykuwa się z aluminium sprasowanego pod naciskiem 30 000 ton. Czy super-trwałość to ich jedyna zaleta?
Obręcze nie do zdarcia
Jeżdżąc na tych felgach możesz być pewien, że nie uda Ci się ich zniszczyć w żaden sposób. Producenci twierdzą nawet, że można jeździć nawet bez opon, bez żadnego uszczerbku dla tych felg. Oczywiście w tym przypadku komfort jazdy będzie troszkę zachwiany.
"Waga lekka"
Felgi produkowane w ten sposób są dobrze znane w środowisku rajdowców. Takie obręcze polepszają dynamikę samochodu dzięki swojej mniejszej wadze. Masa tych felg stanowi zazwyczaj 60% masy felgi stalowej i 80% felgi aluminiowej. Mniejsza waga wirującego koła wpływa również na efektywniejsze hamowanie. Na tych kołach nie spotkamy się z biciem na kierownicy wywołanym skrzywieniem obręczy. Pozytywny efekt używania felg kutych, ze względu na ich wagę, odczuwa także wiele elementów samochodu takich jak amortyzatory, półosie, przeguby, wały...
Wyższa cena
Jedynym minusem tego rozwiązania zdaje się być tylko wysoka cena felg kutych, dlatego pozostają one zazwyczaj w sferze specjalnego zastosowania. Statystycznemu Kowalskiemu pozostaje wybór z bogatej oferty tradycyjnych felg aluminiowych.