Jak wypolerować felgi aluminiowe?
Kierowcy (szczególnie młodzi) z tuningowym zacięciem szukają różnych sposobów, by w miarę tanim kosztem „odpicować” swoją brykę. Cel jest jeden: jak najbardziej wyróżnić auto z tłumu. Jednym z ciekawszych sposobów jest wypolerowanie felg aluminiowych.
NASZA FIRMA NIE ZAJMUJE SIĘ POLEROWANIEM FELG. PROSZĘ TRAKTOWAĆ PONIŻSZY ARTYKUŁ JEDYNIE INFORMACYJNIE.
Cel polerowania felg
Przez polerowanie powierzchni obręczy aluminiowych uzyskuje się efekt lustra. Wygląda to bardzo efektownie. Jednak przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu operacji polerowania posiadanych felg, warto to dobrze przemyśleć. By zachować efekt lustrzanego połysku o takie felgi trzeba dbać w sposób szczególny. Spolerowana obręcz do żywego aluminium ma bezpośredni kontakt z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Są też narażone na działanie pyłu ze ścierających się tarcz i klocków hamulcowych. Dlatego też muszą być często myte, nawet kilka razy w tygodniu i w żadnym wypadku przy użyciu środków chemicznych. Mycie może odbywać się wyłącznie za pomocą miękkiej gąbki i czystej wody. Polerowane felgi nie nadają się także do użytku w okresie zimowym.
Jeśli wszystko to nas nie odstrasza, warto oddać felgi w ręce serwisu, który będzie umiał fachowo przeprowadzić zabieg polerowania felg. Taka usługa może nas kosztować około tysiąca złotych za komplet, w zależności od rozmiaru i kształtu ramion posiadanych przez nas felg aluminiowych.
Polerowania możemy podjąć się sami, ale tylko pod warunkiem, że rzeczywiście czujemy się na siłach i posiadamy duże pokłady czasu i cierpliwości.
A robi się to tak
Biorąc się za polerowanie we własnym zakresie zaopatrujemy się w papier ścierny o ziarnistości od 100 do 2500, wiertarkę z filtrem polerskim oraz dobrą pastę polerską do metalu.
Pierwszy etap nie powinien sprawić problemu. Felgi przed polerowaniem należy zdemontować z piasty samochodu i zdjąć opony w warsztacie wulkanizacyjnym. W następnym kroku dokładnie myjemy felgi z zalegających zabrudzeń. Usunięcie fabrycznego lakieru z felgi będzie wymagało zastosowania środka do powłok lakierniczych lub papieru ściernego o dużym granulacie. Czyszczenie należy zakończyć papierem o ziarnistości 1000-1500 pamiętając by często moczyć go w czystej wodzie.
Właściwe polerowanie ma decydujący wpływ na końcowy efekt. Należy je przeprowadzić papierem ściernym o ziarnistości 2500. Potem felgi dokładnie osuszamy i wycieramy. Nakładamy pastę polerską i polerujemy wiertarką na niskich obrotach, by nie przytrzeć za bardzo powierzchni felgi.
Na koniec jeszcze jedno mycie i gotowe.
Podobne tematy:
trendy w designie felg aluminiowych
Poniżej prezentujemy kilka wybranych modeli felg aluminiowych z naszej oferty z fabrycznie wypolerowaną powierzchnią czołową