Nowe modele felg Ronal

Posted by
Firma Ronal szykuje nowe modele alufelg, które wzbogacą dotychczasową ofertę. Jakość kół tego koncernu zawsze stała na wysokim poziomie. Do tego dochodzą coraz ciekawsze modele zaprojektowane z rozmachem tak, by jak najbardziej unowocześniały nasze pojazdy.

Nowa fabryka Ronal w Meksyku

Posted by
20 czerwca 2016 roku miało miejsce uroczyste otwarcie drugiej fabryki felg aluminiowych Ronal w meksykańskim San Luis Potos. Pierwszy zakład zlokalizowany w Queretaro z sukcesami wzmacniał obecność Ronal'a na regionalnym rynku.
Współczynnik odsadzenia felgi, czyli po popularne ET (offset) to jeden z trzech podstawowych, obok rozstawu śrub i średnicy otworu centralnego parametrów montażowych felgi.

Felgi aluminiowe a okres zimowy

Posted by
Posiadanie dwóch kompletów kół jest bardzo komfortowym rozwiązaniem. Gdy nadchodzi moment konieczności zmiany opon z letnich na zimowe czy z zimowych na letnie, pod zakładami wulkanizacyjnymi ustawiają się długie kolejki chętnych.

Jak prawidłowo dobrać felgi aluminiowe?

Posted by
Dobór parametrów felgi aluminiowej do samochodu powinien zawsze odbywać się zgodnie z danymi zawartymi w katalogu technicznym dla danej felgi oraz modelu, rocznika, a nawet wersji silnikowej pojazdu.

Jak powstają felgi aluminiowe

Posted by
Jeśli twoje markowe felgi aluminiowe nie kosztowały powyżej 2000 PLN za sztukę to jest prawie pewne, że zostały wyprodukowane dzięki zastosowaniu odlewu niskociśnieniowego.

Regeneracja felg aluminiowych

Posted by
Każdą felgę aluminiową, nawet wyprodukowaną przez najbardziej uznanego producenta, z czasem dosięga ząb czasu. Stajemy wtedy przed dylematem, czy wyrzucić swoje ukochane felgi i zamienić je na nowe, czy może pokusić się o ich renowację?

felgi aluminiowe i stalowe - porównanie

Posted by
Poszukując felg do swojego samochodu mamy wybór pomiędzy felgami stalowymi i aluminiowymi. Felgi te różnią się od siebie materiałem, z jakiego zostały wykonane, wagą i przeznaczeniem.

Aluminium i motoryzacja

Posted by
Aluminium jest pierwiastkiem, bez którego dzisiejsza motoryzacja nie może się obyć. Jego głównymi atutami są lekkość, trwałość i możliwość przybierania niezwykle wymyślnych kształtów.

Felgi na kilka wariantów

Posted by
To, że najlepsze efekty przy zmianie wizerunku auta dają felgi aluminiowe, wie dobrze każdy entuzjasta tuningu. Najwyższą półkę stanowią felgi skręcane z kilku elementów.

Czy warto posiadać dwa komplety felg?

Posted by
Potrzeba posiadania dedykowanych opon, w zależności od pory roku, nie podlega wątpliwości. Czy także warto zaopatrzyć się w oddzielne felgi stalowe, bądź aluminiowe?

Felgi stalowe vs. aluminiowe

Posted by
Markowe felgi aluminiowe są niezastąpionym elementem w procesie metamorfozy nawet najnudniejszego samochodu z kopciuszka w księżniczkę. Alu felgi mają też wiele innych zalet,

Co decyduje o jakości felg aluminiowych?

Posted by
Tak jak w każdej dziedzinie życia, doświadczenie jest podstawą każdej profesjonalnej działalności. Umiejętności i technologie potrzebne do produkcji wysokiej jakości felg i opon zdobywa się przez wiele długich lat.
Zdecydowana większość marek felg, które są sprzedawane na rynku wtórnym jest kojarzona z naszym zachodnim sąsiadem. Okazuje się jednak, że niby są niemieckie, ale fizycznie powstają w fabrykach zlokalizowanych w naszym kraju.

ATT, felgi made in poland

Posted by
Kiedy przed trzydziestoma laty rozpoczynali produkcję, byli pierwszymi producentami felg aluminiowych w naszym kraju. Dziś są prężnie rozwijającą się odlewnią i zarazem jedyną z polskim kapitałem. Oto historia powstania firmy AutoTipTop z Częstochowy.
Showing 1 to 15 of 167 (1 Pages)